Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Na targach Portalcon 2024 na Stadionie Śląskim w Chorzowie miała miejsce uroczysta gala ogłoszeń planów wydawniczych Portal Games. Na scenie w auli stadionu pojawili się Ignacy Trzewiczek oraz Grzegorz Polewka. Panowie ogłosili 15 tytułów.

Gry zapowiedziane na PortalConie:

Dune: Wojna o Arrakis
image-726x1024 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Twórcy kultowej Wojny o Pierścień przedstawiają nowe wyzwanie: strategiczną grę planszową dla 2-4 graczy. Potężny ród Harkonnenów i Imperator stają naprzeciwko Atrydów i Fremenów w walce o najcenniejszy zasób wszechświata: przyprawę. Dynamiczny system sił i zdolności frakcji, kości w służbie tak walki jak i systemu akcji, rewelacyjne figurki i kultowi bohaterowie. Arrakis wita!

Cyberpunk 2077: Gangi Night City
image-1 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Planszowa odsłona komputerowego hitu od CMON i CD Projekt RED? Najpotężniejsze gangi Night City są na twoje usługi! Rekrutuj członków, poszerzaj strefę wpływów, pokonaj konkurentów: czy to na ulicach, czy w świecie wirtualnym! I pamiętaj: styl ponad wszystko!

Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown
image-2 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Kultowa odsłona uniwersum Cthulhu powraca za sprawą nowej, samodzielnej gry planszowej, która wystawi na próbę waszą poczytalność! Pełna kompatybilność z dotychczasowymi odsłonami Cthulhu Death May Die, nowa kampania z 6 nowymi scenariuszami i 2 Wielkimi Przedwiecznymi, znana groza i nowe narzędzia, które pomogą graczom w przerwaniu rytuału.

Biały Zamek
image-3-799x1024 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Nowy tytuł twórców Czerwonej Katedry to kompaktowa gra euro z zarządzaniem zasobami, rozmieszczaniem robotników i przydzielaniem kości, a także… niezwykłą intensywnością! Gracze wykonają dokładnie 12 tur i tylko od nich zależy, czy każda tura zmieni się z pojedynczego działania w łańcuszek aktywacji, który przełoży się punkty i zwycięstwo.

Mędrcy znad Południowego Tygrysu
image-4 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Twórcy serii Zachodniego Królestwa i Wędrowców znad Południowego Tygrysu oddają w ręce graczy manuskrypty z całego świata, zastępy tłumaczy, skarby starożytnej i średniowiecznej nauki oraz wpływy w trzech różnych gildiach, wszystko to spięte niezwykłym systemem zarządzania kośćmi i modyfikowania ich koloru i wyników. Nowa gra Shema Phillipsa – już wkrótce!

Marvel Zombies: Rewolucja X-Men
image-5 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Portal Games rozwija superbohaterską odsłonę linii Zombicide tytułem, który wprowadza kolekcję nowych bohaterów na czele z Wolverine, Magneto, Storm czy Mystique… a także zombie-bohaterów: z Cyclopsem, Juggernautem, Dark Phoenix i Icemanem. Marvel Zombies z przytupem weszło na polski rynek, zbierając bukiet pozytywnych opinii – z przyjemnością kontynuujemy więc tę linię!

Ewakuacja
image-6 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Prosto z targów Essen Spiel 2023 nadciąga najnowsza gra euro Vladimira Suchego… z reputacją jednego z najcięższych tytułów tego autora! Ewakuacja to planszowe przenosiny z planety na planetę, które dla gracza oznaczają demontaż ekonomii jednej planety i odbudowanie jej na innej. Czy uda się ją postawić na nogi – i to lepiej od innych graczy! – zanim obumrze stara planeta? Polska wersja ze specjalnym wariantem bazowym zaprojektowanym przez autora gry!

Inventions: Rewolucja Idei
image-7-830x1024 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Nowa gra Vitala Lacerdy towarzyszy ludzkości w jej odkrywaniu wynalazków i oddaje w ręce graczy kontrolę nad postępem technologicznym. Śledzi wędrówkę od pomysłu, przez wynalazek, po jego wpływ na społeczeństwo. Rozbudowana, pełna długoterminowego planowania i niebanalnej złożoności, z najwyższym poziomem jakości komponentów – gry Vitala Lacerdy to gatunek sam w sobie.

Szczury z Wistar
image-8-730x1024 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Inteligentne szczury przejmują świat… a przynajmniej pewną posiadłość w nowej grze euro współautorów Barrage, Wyprawy Darwina i Anunnaki! Świetny temat, przeurocza szata graficzna i mechanika zarządzania sprytnymi, ogoniastymi robotnikami, w której koło akcji podbieranych sobie wzajemnie przez graczy napędza rozwój i ekspansję szczurzej frakcji. Szczury z Wistar to prawdziwe euro-wyzwanie!

Septima
image-9 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Stań do rywalizacji o tytuł Pierwszej Wiedźmy! Septima uchodzi za mechanicznie najprzystępniejszy tytuł ze stajni odpowiedzialnej za Trickeriona, Anachrony czy Perserverance, zachowując wszystko to, z czego słynie studio: przepiękny projekt, znakomicie uchwycony temat gry i wciągającą rozgrywkę. Wdróż się w napędzany kartami system akcji, rekrutuj i rzucaj uroki na mieszkańców miasteczka, unikaj skazania w procesach o czary i zasłuż na miano przywódczyni czarownic!

Sentinels of Multiverse
image-10 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Z miłości do komiksów i gier karcianych narodził się tytuł, który podbił serca fanów karcianek (reputacja potwierdzona oceną 8,4 na BGG. Jego najnowszą, Ostateczną edycję polskim graczom przedstawi Portal Games. Sentinels… to rozbudowana, pełna kombosów kooperacyjna gra karciana, w której gracze na czele swoich superbohaterów stawiają czoła superzłoczyńcom.

Spicy
image-11-780x1024 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Spicy to sprytna, karciana gra blefu. W Spicy się kłamie, kłamie się dużo, i sprawia to masę radochy. W Spicy mówi się też prawdę, by zmylić przeciwników przyzwyczajonych do kłamstw. Z balansu między ściemą i prawdą rodzi się świetny, imprezowy, kompaktowy tytuł zaklęty w talii kart. Gra była dostępna przedpremierowo do zakupu dla uczestników PortalConu. Oficjalna premiera planowana jest na luty. 

Kup w przedsprzedaży

Voidfall
image-12 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Niemal godzina czasu rozgrywki na gracza. Trzy tryby rozgrywki: rywalizacyjny, kooperacyjny i solo. Voidfall to złożony, rozbudowany, kosmiczny tytuł 4X z eurogrowym zacięciem, który szturmem podbił serwis Kickstarter, przekonując ponad 12000 wspierających… by następnie przekuć obietnicę satysfakcjonującej gry na obłędną ocenę 8.7 w serwisie BGG.

Era Innowacji
image-13 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Nowa samodzielna gra planszowa w uniwersum – i w duchu! – klasyka – Terra Mystica? Era Innowacji to 12 unikatowych frakcji i plansza do podbicia, wznoszenie budynków, łączenie je w miasta, zdobywanie dodatkowych akcji i cech… a wszystko to w złożonej, bogatej, głęboko interaktywnej i regrywalnej grze euro. Uwaga: Na Portalconie odbyła się prapremiera tego tytułu. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży, a jej premiera planowana jest na 8 lutego.

Kup w przedsprzedaży

Projekt Gaja
image-14 Poznaliśmy zapowiedzi wydawnicze Portal Games na 2024 rok!

Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy polskim wydawcą Projektu Gaja. 14 frakcji i terraformowanie planety w klasycznej euro-grze dla 1-4 graczy, czyli Terra Mystica w kosmosie! Bez elementu losowego, bez przemocy, za to z bogatym systemem rozwoju, rozbudowy i interakcji między graczami. Nowe wydanie polskie – już w 2024 roku!

To jeszcze nie wszystko!

Na 2024 Portal Games przewiduje także wydanie kolekcji dodatków wspierających zarówno już opublikowane gry, jak i nowości. Oto lista spodziewanych rozszerzeń:

 • Massive Darkness 2: Bardowie i Konstruktorzy kontra Metalowy Anioł
 • Massive Darkness 2: Feyfolk zestaw Wrogów
 • Zombicide 2. ed.: Monty Python’s Flying circus
 • Projekt Gaja: Lost Fleet
 • Barrage: Połączenie Kolorado
 • Bitoku: Resutoran
 • Teotihuacan Rozszerzenie dla 5. gracza
 • DUNE: Gildia Kosmiczna
 • Zombicide Czarna Plaga: NPC2
 • Marvel Zombies: Fantastic 4: Oblężenie
 • Marvel Zombies: Zestaw Guardians of the Galaxy
 • Cyberpunk 2077: Rodziny i Wyrzutki
 • Cthulhu Death May Die Season 4
 • Cthulhu Death May Die: Ithaqua Wędrowiec na Wietrze
 • Septima Omens & Shapeshiffting
 • Thorgal Character set
 • Thorgal Promo box
 • Robinson Crusoe: Księga Przygód
 • Podziemne Imperium: Aztekowie kontra Straszydła
 • Planet Unknown: Supermoon
 • Marvel United: Spider-Geddon
 • Mindbug Ponad Wieczność (samodzielna gra-rozszerzenie)
 • Mindbug Ponad Ewolucje (samodzielna gra-rozszerzenie)

Wydawnictwo nie wyklucza, że w trakcie roku uda się jeszcze zakontraktować jakieś tytuły. Niezależnie od tego, trzeba przyznać, że Portal Games po raz kolejny rozbił bank! Trzymam kciuki, żeby gry weszły na nasze stoły w planowanych terminach. 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *