Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Wczoraj, w trakcie organizowanego przez Planszowe Newsy – NewsConu, poznaliśmy tytuły gier, które w tym roku planuje wydać wydawnictwo Lucky Duck Games.

Jak twierdzi Michał Herman z wydawnictwa Lucky Duck Games, ten rok będzie zdecydowanie najlepszy w historii wydawnictwa. Trzeba przyznać, że ogłoszono kilka ciekawych tytułów.

Jedziemy do Japonii

Jedziemy-do-Japonii Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

W grze Let’s Go! To Japan gracz wciela się w podróżnika planującego, a następnie przeżywającego swoje wymarzone wakacje w Japonii.

Gra składa się z trzynastu rund, w których gracze losują karty aktywności ilustrowane przez japońskich artystów i strategicznie umieszczają je w różnych dniach w swoim tygodniowym planie podróży. Te atrakcje turystyczne, których nie można przegapić, sprawią, że będziesz podskakiwać między Tokio i Kioto, próbując znaleźć optymalne zajęcia, aby zmaksymalizować swoje wrażenia, jednocześnie równoważąc swoje zasoby. Gra kończy się ostatnią rundą, w której ostatecznie wyruszasz w zaplanowaną podróż, aktywując po drodze każdą ze swoich kart.

Hen daleko

hen-daleko Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

W „Hen daleko” zagrasz przed sobą 8 kart od lewej do prawej. Karty przedstawiają regiony, które zwiedzisz podczas eksploracji wyspy. Napotkane postacie zapewnią ci punkty sławy, o ile zdołasz spełnić ich zadania. Na koniec gry wracasz tą samą drogą, rozpatrując karty w odwrotnej kolejności do ich wykładania, co jest kluczowe dla strategii. Karty wykładane w trakcie gry zawierają zarówno cele, jak i zasoby potrzebne do spełnienia wcześniej zagranych zadań.

Nekojima

nekojima Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Witajcie na Nekojimie, japońskiej kociej wyspie. Będziecie musieli wykazać się nie lada zręcznością i sprytem, by połączyć siecią elektryczną wszystkie 4 dzielnice. Zadania nie ułatwią wam futrzaści mieszkańcy wyspy, którzy uwielbiają spacerować po kablach. Zachowajcie czujność i nie pozwólcie, by kable się ze sobą stykały, powodując zwarcie. „Nokojima” to nietuzinkowa gra zręcznościowa, która łączy w sobie taktykę i świetną zabawę!

Następna stacja: Londyn

nastepnastacjalondyn Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Miasto Londyn zleciło ci przeprojektowanie sieci metra! Zoptymalizuj połączenia, obsłuż jak najwięcej zabytków i wykorzystaj tunele biegnące pod Tamizą. Uważaj, aby przestrzegać specyfikacji określonych przez miasto.

Halo wieża

halowieza Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Sky Team to gra kooperacyjna przeznaczona wyłącznie dla dwóch graczy, w której wcielamy się w pilota i drugiego pilota zasiadających za sterami samolotu pasażerskiego. Twoim celem jest współpraca jako zespół, aby wylądować samolotem na różnych lotniskach na całym świecie.

Cat in the box

catinthebox Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

To japońska gra karciana oparta na mechanice kwantowej. Gracze zagrywają z ręki karty o różnych wartościach. Jednak kolor karty nie jest określony, dopóki karta nie zostanie zagrana, a kot nie zostanie wypuszczony z pudełka.

Art Society

ArtSociety Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Wcielacie się w role koneserów malarstwa starających się zaimponować kolegom po fachu najznakomitszą kolekcją dzieł! Licytujcie obrazy, a następnie wieszajcie je w osobistych galeriach, starając się wzbudzić zazdrość lokalnego środowiska artystycznego. Uważajcie na kapryśną modę! Niewylicytowane obrazy trafiają do muzeum, co znacząco wpływa na trendy i wartość dzieł.

Diuna Imperium Powstanie

DiunaImperiumPowstanie Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Diuna Imperium Powstanie to samodzielny spinoff do Diuny Imperium, który rozszerza mieszankę budowania talii i rozmieszczania robotników, jednocześnie wprowadzając nowy tryb dla sześciu graczy, w którym dwie drużyny walczą ze sobą w największej jak dotąd walce.

Andromeda’s Edge

AndromedasEdge Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Oto Krawędź Andromedy: Olśniewający, niezbadany region kosmosu na skraju Galaktyki Andromedy. Zaśmiecona modułowymi szczątkami antycznej cywilizacji, patrolowana przez wrogich pozagalaktycznych najeźdźców i otoczona gęstymi mgławicami, Krawędź jest ostatnią deską ratunku dla odważnych i nierozważnych, którzy szukają nowego życia poza opresyjnym zasięgiem Władców Jedności.

W tej grze kierujesz zdesperowaną frakcją, która chce zbudować nową cywilizację na Krawędzi Andromedy. Zaczynasz ze stacją kosmiczną, kilkoma statkami i garstką zasobów. Starannie rozmieszczając swoje statki, będziesz gromadzić zasoby, zdobywać księżyce i zaludniać planety. Której frakcji powiedzie się stworzenie bezpiecznej przystani na Krawędzi Andromedy?

Mecz stulecia

meczstulecia Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Latem 1972 roku, w finałowym meczu Mistrzostw Świata w Szachach w Reykjaviku doszło do ostatecznego starcia: Amerykanin Bobby Fischer zmierzył się z panującym mistrzem świata, Borysem Spasskim ze Związku Radzieckiego. Reklamowany przez media jako najważniejsze wydarzenie sportowe zimnej wojny, rozegrał się niezrównany thriller… a teraz możesz być w samym jego środku.

Kaskadia – Rzeki

kaskadia-rzeki Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

To seria łamigłówek typu rzuć kością i narysuj, przedstawiających siedliska i dziką przyrodę północno-zachodniego Pacyfiku! Jednocześnie rzucaj kośćmi, zbieraj dzikie zwierzęta i uzupełniaj karty siedlisk, aby wypełnić różne środowiska w Kaskadii. Użyj specjalnych akcji, aby manipulować kostkami i dynamicznymi kartami uzupełnień, aby odblokować potężne kombinacje!

Kaskadia – Wzgórza

kaskadia-wzgorza Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

To seria łamigłówek typu rzuć kością i narysuj, przedstawiających siedliska i dziką przyrodę północno-zachodniego Pacyfiku! Jednocześnie rzucaj kośćmi, zbieraj dzikie zwierzęta i uzupełniaj karty siedlisk, aby wypełnić różne środowiska w K”askadii. Użyj specjalnych akcji, aby manipulować kostkami i dynamicznymi kartami uzupełnień, aby odblokować potężne kombinacje!

Poszły konie

poszlykonie Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

W grze Poszły konie ty i twoi znajomi udajecie się na wyścigi, aby przez cały dzień kibicować, drwić i obstawiać ulubione konie, których los zależy od każdego rzutu kośćmi. Rozgrywka w składa się z czterech rund. Każda runda składa się z wyścigu, po którym następuje rozstrzygnięcie zakładu. Podczas każdego wyścigu gracze mogą dowolnie umieszczać swoje żetony zakładów na planszy. Po każdym wyścigu gracze wygrywają lub przegrywają pieniądze za każdy postawiony żeton zakładu, a następnie otrzymują kartę VIP Club, która pomoże im wygrać więcej pieniędzy w kolejnych wyścigach. Po czterech rundach wygrywa gracz z największą ilością pieniędzy!

Prasa w druku

prasawdruku Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Prasa w druku to gra polegająca na układaniu kafelków dla całej rodziny. Gracze jednocześnie zbierają kafelki gazet, układając je na swoich biurkach, aż uznają, że mają wszystko, czego potrzebują do stworzenia idealnej pierwszej strony. Następnie krzyczą „Planuj!” i zaczynają układać stronę, starannie rozważając rozmieszczenie elementów centralnych, artykułów, zdjęć i reklam. Kiedy wszystko jest w porządku, krzyczą „Drukuj”, aby jako pierwsi opuścić prasę i zyskać wybór elementu centralnego na następną rundę! Ta gorączkowa łamigłówka przestrzenna zawiera ponad 100 unikalnych kafelków gazet, 6 postaci z własnymi specjalnymi zdolnościami, a także 3 talie kart Breaking News – dzięki czemu za każdym razem, gdy grasz, będziesz rozwiązywać nową zagadkę!

Wielce Imponujące Budowle

wielceimponujacebudowle Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Wciel się w rolę wielkich przywódców z przeszłości i zbuduj własne starożytne miasto.

Każdy gracz wykorzysta swoje złoto w każdej rundzie, aby zbudować płytki, które zwiększą gospodarkę jego miasta. Miasto, które produkuje więcej żywności i generuje handel, przyciąga więcej mieszkańców. Rozwijaj swoje miasto! Istnieje 5 rodzajów budynków, a każdy z nich zapewnia rodzaj zasobu, który sprawi, że twoje miasto ewoluuje od prostej osady do największego miasta na świecie. Aby postawić nowe budynki w mieście, będziesz potrzebował również wielu dróg. Równie ważne jak budynki są pomniki i żetony cudów. Przyniosą ci one wiele punktów zwycięstwa, ale pochłoną całe twoje złoto. Należy mądrze wybierać, kiedy i gdzie je umieścić. Jeśli twoje złoto się skończy, twoja tura dobiegnie końca. Gdy wszyscy gracze wydadzą swoje złoto, rozpocznie się nowa runda, a nowe budynki i drogi będą dostępne dla wszystkich.

Gdy tylko gracz osiągnie maksymalny limit populacji, przywódca najlepszego miasta w starożytnym świecie zostanie zwycięzcą World Wonders!

Wielce Imponujące Budowle dodatek MUNDO

wielceimponujacebudowle-dodatek Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Dodatek MUNDO dodaje do Wielce Imponujących Budowli dziewięć nowych cudownych monumentów ze starożytnego świata, a także nowy tryb rozgrywki. Tryb ten zawiera dziewięć kart, które dodają jeszcze więcej strategii do punktacji nowych monumentów, pozwalając na wyższe wyniki w zależności od celów. Rozszerzenie zawiera również karty do wykorzystania nowych cudów w normalnym trybie gry.

Yokohama

yokohama Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

W „Yokohamie” gracze wcielają się w role obrotnych kupców walczących o sukces i wpływy w rozwijającym się mieście. Jako prezesi firm poruszają się po ruchliwych ulicach, doglądają zakupu i sprzedaży towarów, zarządzają zespołem oddanych asystentów i zdobywają kluczowe dla rozwoju firmy i miasta technologie.

Zwierzęce rewolucje

zwierzecerewolucje Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

To Restaurant week w Bistro Bay! Restauracje rywalizują w wyzwaniach kulinarnych, jednocześnie planując epicki posiłek, aby zaimponować sławnemu krytykowi. Jako jeden z 1-5 graczy będziesz wysyłać swoich szefów kuchni w miasto, aby zbierali składniki do tworzenia niesamowitych posiłków i pokazali, że twoja restauracja jest najlepsza w mieście.

Marvel Dice Throne: X-Men

marveldicethronexmen Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

W grze Marvel Dice Throne: X-Men, stajesz się jednym z ośmiu kultowych X-Menów Marvela, w tym Wolverine, Storm, Cyclops, Rogue, Gambit, Psylocke, Iceman i Jean Grey! Każdy bohater Marvel Dice Throne został starannie zaprojektowany i wyważony, aby zapewnić jak najbardziej tematyczne wrażenia, pozwalając ci naprawdę wcielić się w swoich ulubionych bohaterów, jak żadna inna gra. Wyposażone w zupełnie nowe mechanizmy i asymetryczne projekty, są to jedni z naszych najbardziej innowacyjnych i ekscytujących bohaterów!

Marvel Dice Throne: X-Men dodatek DEADPOOL

dicethronedeadpool Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Nie ma imprezy bez Wade’a! Uwaga: Do pełnej rozgrywki potrzebna będzie gra podstawowa Marvel Dice Throne: X-Men.

Toriki – Wyspa rozbitków

Toriki Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Toriki: Wyspa rozbitków to kooperacyjna gra rodzinna, w której wcielamy się w grupę młodych rozbitków. Podczas gry będziemy eksplorować wyspę, aby finalnie wydostać się z niej i przeżyć. Gra posiada aplikację, która pozwoli wejść w interakcję z rzeczami i osobami, ale również umożliwi  craftowanie przedmiotów. W pudełku znajdziemy również notatnik, w którym będziemy mogli zapisywać poznane rośliny, zwierzęta. 

Paleo – Biały wieloryb

paleo-bielywieloryb Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

To mini-rozszerzenie do Paleo, które pozwala na obsesyjne polowanie na wieloryba. Sztormy, wzburzone jeziora i inne wydarzenia czekają na ciebie, więc czy ta podróż do tego przerażającego i groźnego morza jest tego warta?

MikroMakro: Ostatnie Starcie

MikroMakro-ostatniestarcie Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

MikroMakro to kooperacyjna gra detektywistyczna. Wspólnie będziecie rozwiązywać skomplikowane sprawy kryminalne, ustalać motywy, znajdować dowody i skazywać sprawców. Uważne oko jest tak samo ważne, jak umiejętności kreatywnego kombinowania! “Ostatnie starcie” to czwarta i ostatnia część serii MikroMakro. Czeka na ciebie nowa mapa miasta z zupełnie nowymi sprawami kryminalnymi. Jest to samodzielna gra. W 16 zawartych tu spraw można grać bez znajomości pierwszych części.

Pagan – dodatki

pagan-dodatki Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

WarChest – dodatki

warchest-dodatki Poznaliśmy plany wydawnicze Lucky Duck Games na rok 2024!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *