Podziemne Imperium – wystartowała przedsprzedaż!

Wydawnictwo Portal Games wystartowało z przedsprzedażą Podziemnego Imperium – nowej gry karcianej, która swoją premierę będzie miała podczas targów Essen Spiel 2023.

Podziemne Imperium to najnowsza gra w rodzinie Osadników: Narodzin Imperium. Jej autorem jest Tim Armstrong (Arcana Rising, Orbis), a za ilustracje odpowiada Hanna Kuik (Batman: Wszyscy Kłamią, Dune: Sekrety Rodu). Podziemne Imperium to – podobnie jak pozostałe gry w serii – karciany engine-builder, tytuł, w którym gracze budują swoje silniczki, kreują synergie pomiędzy kartami i comba, by ostatecznie zdobyć jak najwięcej Punktów Zwycięstwa. 

imper1 Podziemne Imperium – wystartowała przedsprzedaż!

Podziemne Imperium zaprezentowane zostało dotąd na szeregu konwentów i spotkań z graczami od Orlando na Florydzie po Suwałki na Suwalszczyźnie. Wszędzie spotyka się z gorącym przyjęciem graczy, którzy podkreślają prostotę zasad i niezwykłą „kombosogenność” systemu gry. 

Podziemne Imperium nadchodzi!

W Podziemnym Imperium gracze budują swoje kopalnie. Zaczynają od zagrania karty tuż pod planszkę z powierzchnią, a kolejne karty rozbudowują kopalnię wszerz i w głąb. Każda nowa karta w kopalni aktywuje sama siebie i karty ponad nią, odpalając całą reakcję łańcuchową akcji. Kombosy i powiązania zmieniają się w zależności od tego, gdzie dołożysz nową kartę. Podczas rozbudowy kopalń gracze awansują na planszach Postępu. Trzy takie plansze dobiera się losowo przed startem gry. Każda z nich wnosi do gry inny rys strategiczny. Warto awansować na torach Postępu bo czekają na nich bonusy, które pomagają rozwinąć kopalnię, aktywować powiązania między kartami, wykręcić jeszcze lepsze kombosy, albo zdobyć dodatkowe punkty zwycięstwa.

Planowana data premiery: 5 października, Essen Spiel 2023

podz2 Podziemne Imperium – wystartowała przedsprzedaż!
Przedsprzedażowy bonus

Decydując się na zamówienie gry w przedsprzedaży, gracz otrzyma zestaw mini-dodatków. Składa się na niego dodatkowa plansza Postępu i 7 nowych kart. Przedsprzedaż trwa w internetowym sklepie Portal Games.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *