22lutAll DaySpicy Wydawca: Portal Games Kategoria:NowośćRodzaj gry:Imprezowa,Karciana

Szczegóły

Spicy to pikantna gra karciana. Są w niej proste zasady. Jest potężna porcja blefu. Jest masa śmiechu i rozgrywka na jeden kwadrans… po której zawsze pojawia się magiczne “Gramy jeszcze raz?”. Spicy to karciane danie idealne na spotkanie ze znajomymi!

Zagrywasz zakrytą kartę i deklarujesz: “Wasabi jeden” albo “Papryka Trzy”. Mówisz jedną z 3 przypraw, podajesz numer na karcie… i liczysz na to, że inni gracze to przełkną. Kolejny gracz może przebić numer i zachować typ przyprawy… o ile nie idzie w blef i nie spróbuje przeszmuglować innej karty. Może też zakwestionować otrzymaną deklarację: “To nie jest siódemka”. Gdy sprawdzana jest karta, ktoś na pewno popełnił błąd! Czy udało się złapać poprzednika na kłamstwie, czy oskarżenie było bezpodstawne? Zwycięzca zgarnia punkty, a przegrany dobiera karne karty. Kto pierwszy pozbędzie się kart, ten zgarnia kartę Trofeów. A gdy wyczerpie się talia, liczymy zdobyte punkty i mamy zwycięzcę: najlepszego łgarza i detektor kłamstw w jednym!

Pierwsza partia i słowo komentarza to wszystko, czego trzeba, by poznać Spicy. A potem gramy pełną, 15-20 minutową partię. A potem następną. I następną… Próg wejścia w Spicy jest niski… niziutki… dla każdego. W połączeniu z wibracjami klasycznej gry karcianej Spicy staje się idealną imprezową karcianką niezależnie od growego zaawansowania graczy. Gdy długo myślę nad deklaracją, to zmyślam, czy tylko udaję? Gdy szybko serwujesz kartę, to zastawiasz na mnie pułapkę? A ta pułapka opiera się na blefie, czy na prawdzie? A może na blefie w blefie?

Gdy już przyzwyczaisz się do klasycznego smaku Spicy, 6 kart Doprawienia wniesie dodatkowe zasady, które urozmaicą rozgrywkę.

Informacje pudełkowe:
Liczba graczy: 2 – 6
Czas gry: 15 – 20 minut
Wiek od: 10 lat

Wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *